Jak XRP Wiąże Się z RippleNet: Czym Jest RippleNet

Ripple stworzyło XRP w roku 2012, mając na celu stworzenie pośrednika dla szybkich i tanich transakcji międzynarodowych o potencjale zmiany tradycyjnych sposobów transakcji przez systemy bankowe. Podczas gdy banki wciąż naliczają słone opłaty za przetwarzanie transakcji międzynarodowych, które potrzebują całych dni na dotarcie do odbiorcy, transakcje XRP są przetwarzane w ciągu kilku sekund i wymagają jedynie niskiej opłaty, zazwyczaj nieprzekraczającej 0.00001 XRP. Biorąc pod uwagę fakt, ze XRP jest zazwyczaj warte mniej niż jedną trzecią dolara amerykańskiego na rynku, opłaty są praktycznie zerowe, a transakcje prawie natychmiastowe. Jak XRP wpisuje się w historię sieci wspierającej płatności globalne od Ripple, znanej pod nazwą RippleNet?

Czym jest RippleNet?

Aby zrozumieć czym jest RippleNet dla klientów i partnerów Ripple, a także dla XRP i Ripple jako firmy, najpierw musimy zdefiniować RippleNet w świetle celu i funkcjonalności. RippleNet to globalna sieć płatności pozwalająca XRP na wykorzystanie w roli pośrednika płatności, ale także pozwalająca klientom na tworzenie własnych bramek płatności. Sieć pozwala na natychmiastowe, tanie transakcje międzynarodowe, pozwalając klientom i partnerom na wykorzystanie wielu różnych walut i bramek płatności znajdujących się w globalnej księdze sieci prywatnych. Sieć ma już ponad 300 partnerskich banków i instytucji finansowych, wykorzystujących księgę aby obsługiwać własnych klientów. XRP gra ważną rolę w tym scenariuszu, ponieważ RippleNet wykorzystuje XRP do utrzymania płynności.

Czy RippleNet Potrzebuje XRP?

RippleNet pozwala użytkownikom i klientom dołączającym do sieci na skorzystanie z XRP jako metody pośredniej płatności, jednakże użytkownicy mają także wybór wielu innych bramek płatności i ponad 40 walut z możliwością tanich i szybkich transakcji. Klienci i partnerzy mogą korzystać z sieci stworzonej przez Ripple aby tworzyć własne sieci prywatne w księdze RippleNet. RippleNet potrzebuje XRP, ponieważ token zapewnia płynność, nadzwyczaj ważną dla sieci. Poprzednio, Ripple oferowało trzy różne produkty finansowe o nawa xRapid, xCurrent, oraz xVia, z których każdy miał inne funkcje wspierające warunki szybszych płatności i utrzymania płynności. Tylko jeden z tych systemów, xRapid, wymagał XRP aby funkcjonować, a inne działały niezależnie od kryptowaluty Ripple. RippleNet oferuje w pewien sposób zestaw łączący wszystko w jedno, wykorzystując XRP i równocześnie pozwalając klientom sieci na tworzenie własnych metod wykonywania transakcji w prywatnych sieciach będących częścią księgi RippleNet. Firma Ripple posiada ponad 6.7 miliarda jednostek XRP, 49 miliardów jest zawartych w koncie escrow, a 43.2 miliarda tokenów XRP znajduje się w obiegu. Biorąc pod uwagę, że Ripple posiada znaczną część istniejących jednostek XRP, wielu sceptyków wciąż wątpi w zdecentralizowaną naturęXRP. Jednocześnie, Ripple stara się przekonać ludzi, że, mimo wykorzystania jako pośredni zasób transakcji pieniężnych, token XRP wciąż funkcjonuje niezależnie od firmy, która go stworzyła i wykorzystuje.

Navigation