Połowienie Bitcoin: Co To Połowienie Bitcoin? 

Kolejne połowienie Bitcoin nadchodzi wielkimi krokami i jest szacowane na Maj 2020, więc wiele osób jest zainteresowanych jak w efekcie zmieni się cena Bitcoin. Duże zmiany czekają na pewno kopiących, ponieważ obecne nagrody 12.5BTC za uczestnictwo w procesie kopania zmniejszą się o 50%. Co to połowienie Bitcoin i dlaczego jest takie ważne?

Co To Połowienie Bitcoin?

Połowienie Bitcoin to automatyczny proces zmniejszający nagrody dla kopiących o połowę co ok. cztery lata. Połowienie Bitcoin ma miejsce co 210 000 bloków, co zajmuje około cztery lata. Przed pierwszym wydaniem Bitcoin jako publicznego systemu open source, nagrody dla kopiących wynosiło 50BTC. Następnie spadły do 25BTC cztery lata później. Ostatnie połowienie Bitcoin zaskutkowało obecną nagrodą 12.5 BTC, a następne będzie miało miejsce w Maju 2020 i zmniejszy nagrodę do 6.25 BTC.

Dlaczego Połowienie Bitcoin Jest Ważne?

Gold Bitcoin | Pikrepo

Gdy Bitcoin został stworzony, anonimowy twórca pod pseudonimem Satoshi Nakamoto stworzył zasady protokołu Bitcoin. Jedną z podstawowych zasad było ograniczenie zasobów Bitcoin, co oznacza, że istnieje łącznie „tylko” 21 milionów Bitcoin – po wykopaniu wszystkich 21 milionów, do obiegu nie trafią już żadne nowe. Kolejna zasada mówi, że nagrody Bitcoin są dzielone na pół, czyli połowione co 2100 bloków. Generacja bloku zajmuje 10 minut, a kopiący uczestniczą w tym procesie, wykorzystując moc obliczeniową do rozwiązywania skomplikowanych równań matematycznych. W rezultacie otrzymują nagrody – te same, które sa dzielone na pół co 4 lata (dokładnie co 210 000 bloków). Proces połowienia będzie kontynuował aż do osiągnięcia zero. Stworzono to, aby regulować łączną podaż BTC i zapobiec inflacji, dlatego właśnie połowienie jest ważne dla systemu Bitcoin. Gdyby nagrody nie były dzielone regularnie, liczba jednostek Bitcoin zwiększała by się ciągle, aż do momentu kiedy Bitcoin nie miałby już praktycznie żadnej wartości. Dlatego właśnie połowienie jest tak ważne.

Czy Połowienie Wpłynie na Cenę Bitcoin?

Wielu entuzjastów krypto wydaje się myśleć, że cena Bitcoin znacznie się zmieni przy połowieniu. Choć kurs BTC może wzrosnąć przed połowieniem z powodu oczekiwania, nie jest ona bezpośrednio powiązana z procesem połowienia. Nie ma ono na celu zwiększania ceny, a wszelkie zmiany które mogą mieć miejsce przed lub w trakcie procesu nie są bezpośrednio uruchamiane przez sam proces. Handlarze mogą zwiększyć aktywność przed takimi wydarzeniami, oczekując zysków, aczkolwiek proces połowienia nie jest powiązany z kurs BTC na rynku.

Navigation